Esperal Częstochowa
Esperal jest środkiem powszechnie stosowanym pomocniczo w leczeniu uzależnienia od alkoholu etylowego.
Esperal Częstochowa – Wszywka alkoholowa Częstochowa – Galmedic
Wszywka alkoholowa (Esperal) – jak to działa?
Wszywka alkoholowa cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na wygodę stosowania leku i jego dostępność. Pacjenci mogą otrzymać Esperal w aptece jedynie na podstawie aktualnego zlecenia lekarskiego. Oznacza to, że stosowanie terapii awersyjnej zawsze należy poprzedzić konsultacją lekarską. Substancją czynną wszywki alkoholowej jest właśnie Disulfiram – całkowicie bezpieczny i obojętny dla organizmów nałogowców, którzy podczas jej stosowania ściśle przestrzegają zaleceń lekarskich. Disulfiram należy do grona organicznych związków chemicznych, stanowiących inhibitor wybranych reakcji zachodzących w organizmie. Blokuje on wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej, czyli enzymu wątrobowego niezbędnego dla prawidłowego przebiegu procesu trawienia etanolu. Zaszycie alkoholowe skutkuje zaburzeniem szlaku metabolicznego etanolu w ludzkiej wątrobie. Ta patologiczna zmiana metaboliczna nie jest jednak odczuwalna dla trzeźwych alkoholików. Substancja czynna leku aktywuje się bowiem dopiero po kontakcie z etanolem. W związku z tym staje się ona niebezpieczna dopiero wówczas, gdy nałogowiec zdecyduje się na podjęcie ryzykownej próby przepicia wszywki alkoholowej. Po wypiciu alkoholu podczas stosowania terapii awersyjnej w organizmie alkoholika kumulują się toksyny. To półprodukty przemiany alkoholu, wśród których jednym z najgroźniejszych jest aldehyd octowy. Jego rosnące stężenie w krwiobiegu powoduje występowanie objawów tzw. reakcji disulfiramowej. Ze względów bezpieczeństwa nie każdemu zaleca się zatem implantację Esperalu.
Esperal jest środkiem powszechnie stosowanym pomocniczo w leczeniu uzależnienia od alkoholu etylowego. Choć jest to substancja lecznicza, samo jej stosowanie nie spowoduje, że alkoholik wyzdrowieje. Zastosowanie wszywki alkoholowej znacząco wspomaga jednak terapię choroby alkoholowej, wzmacniając motywację nałogowca do walki z uzależnieniem. Ponieważ przed zabiegiem wszycia Esperalu należy utrzymać minimum 24-godzinną abstynencję, lek przyczynia się pośrednio do przerwania ciągu alkoholowego i staje się pierwszym etapem leczenia. Dzięki wykorzystaniu metod awersyjnych podczas terapii uzależnienia wzmacnia się jej dotychczasowe rezultaty, pozytywnie wpływając na chęć pacjenta do pozostawania w długotrwałej abstynencji.
Podczas stosowania terapii awersyjnej należy bezwzględnie powstrzymywać się od spożycia alkoholu. Osoby chcące wszyć Esperal, polecamy usługi oferowane przez specjalistów Centrum Medycznego Galmedic. Wykonanie każdego zabiegu poprzedzamy szczegółową diagnostyką stanu zdrowia pacjenta. Każdego przygotowujemy do rozpoczęcia opisywanej procedury medycznej z dbałością o najwyższy poziom świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo.
Pacjenci, którzy decydują się poddać zabiegowi implementacji Esperalu, doceniają wygodę stosowania domięśniowego leku wspomagającego leczenie alkoholizmu. Substancją czynną Esperalu jest disulfiram. To organiczny związek chemiczny, który blokuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej w ludzkiej wątrobie. To z kolei enzym niezbędny dla prawidłowego metabolizowania alkoholu w organizmie.
Konsekwencją stosowania Esperalu jest zatem niemożność szybkiego i efektywnego strawienia etanolu. Mając tę świadomość, pacjenci długotrwale powstrzymują się przed sięganiem po produkty zawierające w swoim składzie choćby śladowe ilości alkoholu.
Skutki połączenia wszywki alkoholowej z alkoholem są nie tylko nieprzyjemne, ale mogą również stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. Dla osób chcących wszyć Esperal Częstochowa stanowi dogodną lokalizację głównie ze względu na obecność filii Centrum Medycznego Galmedic. W odpowiedni sposób przygotowujemy pacjenta do zabiegu. Lekarz informuje go przede wszystkim o mechanizmie działania wszywki i zaleceniach. Zabieg poprzedza się wizytą kwalifikacyjną.
Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu
Kiedy można wszyć wszywkę alkoholową?
Oryginalny lek Esperal Częstochowa oferuje pacjentom nie tylko w większości aptek, ale również na miejscu w Centrum Medycznym Galmedic. Do naszej placówki pacjenci zgłaszają się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej. Jego wykonanie możliwe jest na każdym etapie leczenia uzależnienia. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia terapii awersyjnej jest przynajmniej dobowa abstynencja alkoholika. Disulfiram wszywa się głównie w celu zwiększenia motywacji uzależnionych do walki z nałogiem. Sztucznie podtrzymuje on abstynencję, wzbudzając u chorych odczucie awersji, wstrętu i obawy przed połączeniem leku z etanolem. Głównie ze strachu przed nieprzyjemnymi objawami i gwałtownymi reakcjami organizmu powstrzymują się oni od spożywania trunków. Tym samym nie rozpoczynają kolejnych epizodów ciągów alkoholowych. Utrzymując trzeźwość, mogą jednocześnie podjąć świadome i dobrowolne decyzje o rozpoczęciu kolejnych etapów kompleksowego leczenia uzależnienia. Wszywkę alkoholową można wszyć każdemu pełnoletniemu uzależnionemu, który wyraża zgodę na zabieg, pod warunkiem że nie stwierdzono u niego przeciwwskazań.
Esperal Częstochowa – kto nie może się zaszyć?
Głównym przeciwwskazaniem do wszycia Esperalu w Częstochowie i innych polskich lokalizacjach jest pozostawanie alkoholika pod wpływem lub po spożyciu substancji odurzającej. By móc poddać się zabiegowi, nałogowiec powinien nie spożywać alkoholu minimum 24 godziny przed zabiegiem. Oznacza to, że przed zaszyciem powinien przerwać ciąg alkoholowy i odstawić substancję odurzającą. Może dokonać tego samodzielnie lub pod opieką i ze wsparciem specjalistów. Przed implementacją w Centrum Medycznym Galmedic odbywa się konsultacja medyczna. Podczas niej chirurg weryfikuje istnienie wskazań i eliminuje ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Wówczas lekarz kontroluje trzeźwość pacjenta, wykonuje badanie podmiotowe i zbiera informacje medyczne w formie wywiadu.
Do zabiegu wszycia Esperalu nie kwalifikuje się chorych, u których stwierdzono nadwrażliwość na składniki leku. Również ci, którzy zmagają się z wybranymi schorzeniami krążenia, chorobami metabolicznymi czy niewydolnością wielonarządową, nie zawsze mogą skorzystać z możliwości, jakie daje wszywka alkoholowa. Przeciwwskazaniem do zaszycia mogą być zaburzenia wartości ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia krążenia, krzepnięcia krwi, zakrzepica. Ponadto zapalenie nerwu wzrokowego, zatorowość, zaburzenia psychiczne, łącznie z epizodami depresyjnymi i podejmowanymi próbami samobójczymi w przeszłości. W razie wystąpienia wątpliwości diagnostycznych lekarz podczas konsultacji zleca wykonanie dodatkowych badań.
Szczególną ostrożność należy zachować, gdy na zabieg wszycia disulfiramu zgłaszają się pacjenci z cukrzycą, padaczką, niedoczynnością tarczycy, schorzeniami nerek i psychozą. Działanie leku może potęgować nieprzyjemne objawy, wynikające z przebiegu chorób przewlekłych. Nie zaleca się stosowania disulfiramu u pacjentek w ciąży i podczas laktacji.
Jak wszywka alkoholowa wspomaga leczenie?
Wszywka alkoholowa zaburza proces metabolizmu alkoholu w wątrobie. Działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej pod wpływem leku zostaje zahamowane, co skutkuje nagromadzeniem w krwiobiegu toksyn. Takiej reakcji chemicznej i metabolicznej obawiają się pacjenci i w konsekwencji nie podejmują prób połączenia alkoholu z Disulfiramem. Esperal pomaga zatem utrzymać abstynencję, wzbudzając sztuczną motywację alkoholika do wytrwania w trzeźwości. By osiągnąć stały efekt terapeutyczny i zapobiec występowaniu nawrotów choroby alkoholowej, proponujemy pacjentom korzystanie z kilku elementów kompleksowej terapii alkoholizmu jednocześnie. By aktywnie wspomagać proces terapii nałogu alkoholowego, warto uczestniczyć również w psychoterapii. Można ponadto poddać się odtruciu alkoholowemu, dzięki któremu możliwe jest bezpieczne przerwanie ciągu alkoholowego.
Esperal Częstochowa – jak się przygotować do zabiegu?
Pacjent nie musi samodzielnie przygotowywać się do zabiegu wszycia Esperalu. Wszystkimi formalnościami zajmują się specjaliści w naszej placówce. Pierwszym etapem kwalifikacji chorego do implementacji wszywki jest jego wizyta kwalifikacyjna w Centrum Medycznym Galmedic. Podczas niej dokonuje się pomiaru trzeźwości i wykonuje ogólne badanie podmiotowe. Lekarz upewnia się, że w organizmie osoby uzależnionej nie znajdują się nawet śladowe ilości alkoholu etylowego. Następnie przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem.
Chory jest świadomy swojej zgody na zaszycie i zapoznaje się z mechanizmem działania Disulfiramu oraz zaleceniami lekarskimi. Dopiero po uzyskaniu wszystkich istotnych informacji, możliwe staje się przygotowanie skóry pacjenta do przeprowadzenia mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. W pierwszej kolejności należy ją oczyścić i zdezynfekować. W tym celu lekarz wyróżnia na ciele pacjenta obszar tzw. pola operacyjnego. Bezwzględnie musi być on aseptyczny, by zapobiec możliwości wystąpienia zakażenia śródoperacyjnego. Pole operacyjne zlokalizowane jest zazwyczaj w okolicy pośladka chorego. Skórę w tym miejscu oczyszcza się z wykorzystaniem specjalistycznych środków, a następnie znieczula z użyciem znieczulenia miejscowego.
Esperal Częstochowa – czy zabieg jest bolesny?
Interesują Cię szczegóły zabiegu, podczas którego wszywa się Esperal? Umożliwiamy pacjentom jego przeprowadzenie w intymnych, klinicznych warunkach stacjonarnego Centrum Medycznego Galmedic. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu bezbolesny zabieg implantacji Esperalu jest komfortowy dla pacjenta. Zapewniamy dyskrecję, indywidualne podejście do potrzeb pacjenta oraz anonimowość.
Tabletki przeznaczone do podskórnej implementacji mogą wszywać do wnętrza organizmu jedynie lekarze. W naszej placówce operator skalpela to doświadczony i wykwalifikowany chirurg. Czuwa on nie tylko nad prawidłowym przygotowaniem pacjenta do zabiegu, ale również nad całym przebiegiem procedury medycznej. Zaszycie trwa około 30 minut, a pacjent może opuścić placówkę medyczną zaraz po jego wykonaniu. Pacjent podczas zabiegu jest przytomny i świadomy. Nie odczuwa jednak bólu ani dyskomfortu, które mogłyby być związane z działaniami podejmowanymi przez chirurga.
Lekarz natomiast wykonuje niewielkie nacięcie na skórze pacjenta i prowadzi je w głąb struktur tkankowych. Dociera do obszaru podpowięziowego mięśnia pośladkowego, gdzie wypreparowuje kieszonkę. W jej wnętrzu umieszcza wcześniej wyliczoną dawkę Esperalu. Określa ją na podstawie informacji uzyskanych od chorego podczas wizyty kwalifikacyjnej. Pod uwagę bierze przede wszystkim jego wiek i wagę. Znaczenie ma też stopień uzależnienia, ogólny stan zdrowia, długość ciągów alkoholowych i ilość wypijanego trunku. Tolerancja organizmu na alkohol jest różnorodna w przypadku uzależnionych osób. Z tego względu nie można z góry ustalić jednej, uniwersalnej dawki leku, która byłaby skuteczna dla wszystkich alkoholików. Po umieszczeniu jałowych tabletek głęboko wewnątrz organizmu pacjenta lekarz może przystąpić do zaszycia rany. W tym celu wykorzystuje nici chirurgiczne, za pomocą których łączy brzegi rany. Następnie zakłada na nią jałowy opatrunek. Jeżeli zastosowano szwy nierozpuszczalne, pacjent powinien się zgłosić na ich usunięcie po upływie 10-14 dni od daty wykonania zabiegu.
Leczenie alkoholizmu a powikłania po wszyciu Esperalu
Rana po zabiegu wszycia Esperalu goi się stosunkowo szybko, a na ciele pacjenta pozostaje niewielka i mało widoczna blizna. Po wszyciu wszywki alkoholowej rzadko występują powikłania czy skutki uboczne. Z tego względu pacjenci mogą po zabiegu wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków, również tych zawodowych. Ponieważ organizmy pacjentów różnie znoszą wszycie disulfiramu, w razie konieczności istnieje możliwość uzyskania zwolnienia lekarskiego. Dotyczy to zwłaszcza tych uzależnionych, u których w wyniku odstawienia substancji odurzającej i wszycia leku dochodzi do okresowego osłabienia, reakcji alergicznych lub wzmożonego bólu w okolicy rany. Niektórzy pacjenci odczuwają ponadto metaliczny posmak w ustach, senność lub ogólne rozdrażnienie.
Okres rekonwalescencji pacjent spędza w warunkach domowych. Samodzielnie dba o odpowiedni stan higieniczny rany. Koniecznie należy ją przemywać i systematycznie zmieniać opatrunek. W razie zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów, chory nie powinien zwlekać z wizytą u specjalisty. Zalecamy kontakt z naszym lekarzem, gdy po zabiegu skóra pacjenta jest długotrwale podrażniona, rana boli, swędzi lub piecze, chory dostrzega wysięk z jej wnętrza, rozejście brzegów. By uniknąć innych objawów niepożądanych (w postaci reakcji disulfiramowej) należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza podczas całego okresu leczenia Esperalem. Podstawowym z nich jest konieczność wstrzymania się pacjenta od spożywania alkoholu etylowego. Choć chodzi tu zwłaszcza o etanol w czystej postaci. Pacjent powinien również pamiętać o tym, że także jego śladowe ilości mogą uaktywniać działanie wszywki. Mogą być one zawarte nawet w wybranych sosach, przetworach, słodyczach, occie, kosmetykach, perfumach, płynach dezynfekujących i środkach myjących.
Pacjent powinien zatem powstrzymać się zarówno od picia napojów alkoholowych, kolejnych kieliszków, jak i używania innych produktów. Zakaz spożywania etanolu obowiązuje alkoholików przez cały okres działania wszywki alkoholowej.
Jakie są objawy reakcji disulfiramowej?
Jako główny cel, dla którego stosuje się Esperal, lekarze wskazują wzbudzenie u alkoholika wstrętu i awersji do spożywania alkoholu etylowego. Negatywna reakcja organizmu na wszywkę alkoholową występuje wyłącznie wtedy, gdy nałogowiec nie stosuje się do zaleceń lekarskich i próbuje przepić Esperal. Nasi specjaliści zwracają szczególną uwagę pacjenta na konieczność zachowania ostrożności i stosowania się do wskazówek lekarskich. Już podczas konsultacji medycznej zapoznają pacjenta z możliwymi konsekwencjami ewentualnej niesubordynacji i opisują przebieg tzw. reakcji disulfiramowej, mylonej przez wielu chorych z objawami kaca lub silnego zatrucia alkoholowego.
W wyniku zaburzenia procesu metabolizmu alkoholu w organizmie zaszytego alkoholika dochodzi do nagromadzenia aldehydu octowego. Pacjent odczuwa zwiększone stężenie toksyny w postaci nieprzyjemnych dolegliwości psychosomatycznych. W początkowym stadium rozwoju zatrucia aldehydem octowym u chorego pojawiają się takie objawy jak m.in.: nudności, wymioty, zaczerwienienie twarzy, tachykardia, pulsujący ból głowy, zawroty głowy, drżenia mięśniowe. Wraz z postępującym procesem trawienia etanolu i dawki alkoholu, jaką spożył uzależniony, objawy przybierają na sile. Chory odczuwa zaburzenia pracy serca, nadmierną potliwość, staje się rozdrażniony, osłabiony, może zmagać się z zaburzeniami psychicznymi. Po połączeniu z alkoholem Esperal powoduje nie tylko występowanie objawów zatrucia, ale również przyczynia się do ryzyka wystąpienia stanów zagrożenia zdrowia i życia chorego. W konsekwencji może on stracić przytomność, mieć atak drgawek, zwiększa się u niego ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu, a nawet nagłego zatrzymania krążenia.
Esperal Częstochowa – ile kosztuje zabieg wszycia Esperalu?
Wielu pacjentów zastanawia się nad tym, ile kosztuje Esperal? Oferujemy chorym zabieg zaszycia w cenie od 499 złotych, zależnie od wybranego pakietu. W naszej placówce istnieje ponadto możliwość połączenia tej usługi z detoksem alkoholowym, czyli przerwaniem ciągu alkoholowego w specjalistycznych warunkach pod opieką specjalistów. Koszt usługi zawiera w sobie cenę wykorzystanej podczas zabiegu dawki leku, opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, pobytu pacjenta w placówce medycznej, użytego znieczulenia miejscowego. By zadbać o bezpieczeństwo terapii, podczas której używana jest wszywka alkoholowa, nasi specjaliści wszywają pacjentom wyłącznie legalną i bezpieczną substancję, dostępną na polskim rynku farmaceutycznym pod nazwą Disulfiram WZF.
Jak długo działa Esperal – skuteczność zaszycia
Skuteczność zaszycia alkoholowego oceniana jest stosunkowo wysoko. Opiera się na możliwości wystąpienia u pacjenta objawów reakcji disulfiramowej. Ze względu na ryzyko, jakie niesie ze sobą stosowanie Esperalu, przed każdym zabiegiem informujemy pacjenta o mechanizmie działania wszywki i szacunkowym czasie jej skuteczności. Zwykle substancja czynna leku, czyli disulfiram, uwalnia się stopniowo do organizmu osoby uzależnionej przez okres od 8 do 12 miesięcy. Jej skuteczność i czas działania zależy nie tylko od wszytej dawki leku, ale również od indywidualnej tolerancji organizmu na etanol i lek. Nie bez znaczenia jest ponadto ilość wypijanego dotychczas alkoholu, częstotliwość jego spożywania, długości ciągów alkoholowych i ewentualnych okresów abstynencji. Po całkowitym wchłonięciu się disulfiramu istnieje możliwość ponownego zaszycia leku w organizmie chorego. Ten rodzaj terapii można stosować wielokrotnie w ciągu życia alkoholika, pamiętając jednak o zachowaniu odpowiedniej przerwy między zabiegami (przynajmniej 8 miesięcy). Nie jest możliwe samodzielne usunięcie wszywki alkoholowej.
Zdarzają się sytuacje, w których skuteczność wszywki alkoholowej może zostać ograniczona. Zależy to głównie od indywidualnych predyspozycji każdego uzależnionego. Disulfiram nie będzie działał, jak należy głównie wtedy, gdy pacjent będzie na niego odporny, czyli jego organizm będzie wykazywał zbyt dużą tolerancję na lek. W przypadku niektórych chorych, może dojść ponadto do otorbienia wszywki, czyli powstania wokół niej torbieli, która utrudnia lub wręcz uniemożliwia jej wydzielanie do organizmu. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest usunięcie torbieli i ponowne zaszycie leku w ustroju. Innym powodem ograniczenia skuteczności terapii może być nieprawidłowo funkcjonująca wątroba lub trzustka pacjenta. Sytuacje te zdarzają się jednak wyjątkowo rzadko.
Często zadawanie pytanie
Disulfiram można zastosować na każdym etapie leczenia uzależnienia, u wszystkich pełnoletnich alkoholików, pod warunkiem że nie stwierdza się u nich przeciwwskazań do rozpoczęcia terapii.
Wszycie wszywki alkoholowej nie jest refundowane przez NFZ.
Lek można nabyć w wielu aptekach, gdzie dostępny jest pod nazwą Disulfiram WZF. Oferuje go również część placówek, w których wykonuje się zaszycie, w tym również Centrum Medyczne Galmedic.
Czas działania leku wynosi zwykle od 8 do 12 miesięcy.
Wszywka alkoholowa jest niewidoczna dla osób postronnych. Blizna pozabiegowa zlokalizowana jest w dyskretnym miejscu i nie jest szczególnie widoczna.
Jest on całkowicie bezbolesny, dzięki temu, że chirurg znieczula pacjenta miejscowo.
Nie, wszywka alkoholowa jest całkowicie niewyczuwalna. Umieszcza się ją bowiem głęboko pod skórą.
Tak, Esperal nie upośledza zdolności prowadzenia samochodu i obsługi maszyn.
Podstawowym zaleceniem lekarskim jest powstrzymanie się od spożywania alkoholu i stosowania produktów, które go zawierają. Należy zatem zachować wstrzemięźliwość i stan trzeźwości.
Termin wykonania zabiegu zależy głównie od dostępności lekarzy i przygotowania pacjenta.
Zaszycie Esperalu do wnętrza organizmu pacjenta trwa zwykle od 30 minut do godziny.
Nie jest możliwe samodzielne usunięcie leku.
Zwykle jest to kilka tabletek.
To jałowe tabletki przeznaczone do podskórnej implementacji.
Po połączeniu Esperalu z alkoholem należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.
W wyniku podjęcia próby przepicia leku w organizmie człowieka dochodzi do zatrucia aldehydem octowym (reakcji disulfiramowej).
Skuteczność substancji zależy głównie od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. Zdarza się, że jest ona ograniczona ze względu na dolegliwości lub schorzenia, z jakimi dodatkowo zmaga się chory.
Lek jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich alkoholików, którzy podczas jego stosowania ściśle przestrzegają wskazówek i zaleceń lekarskich.
Zabieg można wykonywać wielokrotnie. Należy jednak zachować odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami, który powinien wynosić co najmniej 8 miesięcy.
Trzeźwość należy utrzymywać przez cały okres działania leku. By ograniczyć ryzyko nawrotu choroby po zakończeniu stosowania terapii Esperalem, zaleca się korzystanie z psychoterapii.
Nie, by skorzystać z wszywki alkoholowej, należy przerwać ciąg alkoholowy i pozostawać trzeźwym minimum 24 godziny przed zabiegiem.
Esperal – cennik wszywek alkoholowych w Galmedic
W Centrum Medycznym Galmedic, nasz wykwalifikowany personel medyczny zajmuje się kompleksowym leczeniem alkoholizmu. Jeśli masz problem z nadużywaniem alkoholu i szukasz skutecznej terapii, skontaktuj się z nami. Pomagamy naszym Pacjentom na każdym etapie walki z nałogiem.
Własny lek
499 zł
Konsultacja lekarska
Implantacja Disulfiramu
Szwy nierozpuszczalne
Bezpłatne usunięcie szwów
Darmowa kontrola
Recepta na antybiotyk
Podstawowa
750 zł
Konsultacja lekarska
Implantacja Disulfiramu
Szwy nierozpuszczalne
Bezpłatne usunięcie szwów
Darmowa kontrola
Recepta na antybiotyk
Wszywka PLUS
850 zł
Konsultacja lekarska
Implantacja Disulfiramu
Antybiotyk domięśniowy
Szwy rozpuszczalne
Darmowa kontrola
Druga bezpłatna kontrola
Cena konsultacji lekarskiej w Centrum Medycznym Galmedic wynosi 200 zł. Darmowa kontrola w razie konieczności do 3 miesięcy od wykonania zabiegu implantacji.
Usługi świadczone w Centrum Medycznym Galmedic możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24.