Centrum Medyczne Galmedic

Minimalizacja formalności, łatwy dostęp do specjalistów, komfort i dyskrecja podczas przebiegu terapii.

Leczenie Alkoholizmu Częstochowa

Centrum Medyczne Galmedic Częstochowa

centrum medyczne galmedic Częstochowa

Pacjenci z północnej części województwa śląskiego coraz częściej poszukują dla siebie najdogodniejszych lokalizacji, w których mogliby skorzystać z profesjonalnych usług leczenia alkoholizmu. Centrum Medyczne Galmedic Częstochowa to placówka, w której opiekę nad pacjentem sprawują wykwalifikowani i doświadczeni przedstawiciele personelu medycznego. Oprócz kadry ekspertów naszym atutem są również komfortowe warunki, w jakich odbywają się oferowane przez nas usługi. Przestronne, prywatne gabinety lekarskie zapewniają pacjentom wygodę, dyskrecję i najwyższy poziom intymności. Każdego pacjenta traktujemy podmiotowo i indywidualnie, stosując terapię holistyczną. Wspólnie z zespołem terapeutycznym staramy się zbudować z pacjentem relację partnerską, opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W przebiegu procesu terapeutycznego bierzemy pod uwagę wszystkie predyspozycje i preferencje pacjentów. Służymy pomocą i wsparciem specjalistycznym na każdym etapie świadczonej usługi. Dla osób poszukujących miejscowości, w których działają filie Centrum Medycznego Galmedic, Częstochowa jest jedną z dogodnych lokalizacji. W tym mieście z usług specjalistów może skorzystać każdy pacjent, który chce poddać się terapii choroby alkoholowej, usunąć problematyczne znamiona lub skorzystać z dożylnej suplementacji substancji odżywczych za pośrednictwem kroplówek witaminowych. Oferowane przez nas usługi charakteryzują się wysoką skutecznością, co potwierdzają liczne opinie pacjentów. Minimalizacja formalności, łatwy dostęp do specjalistów, komfort i dyskrecja podczas przebiegu terapii – to główne cechy charakterystyczne, które ceni sobie większość osób zgłaszających się do Galmedic. Ofertę kierujemy zarówno do osób chorych oraz zdrowych, chcących poprawić swój ogólny poziom samopoczucia i zdrowia psychicznego oraz fizycznego.

Kim jesteśmy i co nas wyróżnia?

Centrum Medyczne Galmedic Częstochowa to prywatna placówka medyczna. Oferujemy szereg usług i metod terapeutycznych, które dobieramy indywidualnie do możliwości i potrzeb każdego pacjenta. Wszelkie formalności przed zabiegiem lub podjęciem leczenia ograniczamy do minimum. By rozpocząć terapię w naszej placówce, pacjent nie musi posiadać skierowania. Nie wymagamy również samodzielnego kupowania środków leczniczych. Wszystkie medykamenty dostępne są na miejscu od ręki. W Galmedic do dyspozycji pacjenta pozostają lekarze. W razie konieczności zlecają wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, skierują go do innych specjalistów lub stosują farmakoterapię.

Prowadzimy kompleksową terapię choroby alkoholowej. Oferujemy odtrucie alkoholowe i psychoterapię alkoholizmu. Umożliwiamy także korzystanie z awersyjnych metod terapeutycznych, wśród których prym wiedzie wszywka alkoholowa, czyli Esperal. Dzięki wielu możliwościom terapeutycznym i bogatemu wyborowi alternatywnych metod, leczenie choroby alkoholowej staje się łatwiejsze i bardziej skuteczne. W jednej placówce pacjent korzysta z wielu możliwości. Dzięki temu w porozumieniu z lekarzem może zdecydować o indywidualnym przebiegu swojej ścieżki terapeutycznej. Wyróżnia nas także skuteczność prowadzonych działań, nie tylko w zakresie terapii nałogów. Przebieg procesu leczniczego zawsze opieramy na szczegółowej diagnostyce, która pozwala zweryfikować istnienie wskazań i ewentualnych przeciwwskazań do wykonywania określonych zabiegów. Poszerzamy swoją ofertę o innowacyjne rozwiązania i usługi cieszące się popularnością. Co istotne, stopień dyspozycyjności naszych ekspertów jest bardzo wysoki, dzięki czemu pacjent nie musi oczekiwać w długiej kolejce. Może zgłosić się do Centrum Medycznego Galmedic w Częstochowie w dowolnym momencie. Przyjmujemy pacjentów tak szybko, jak to możliwe.

Kompleksowa terapia choroby alkoholowej

Usługi oferowane w Centrum Medycznym Galmedic w Częstochowie realizujemy w specjalistycznych, prywatnych gabinetach lekarskich. Ich rzetelność pacjenci dostrzegają już na pierwszych etapach ich kwalifikacji do każdego zabiegu. Jesteśmy placówką, która dba przede wszystkim o dobro i bezpieczeństwo pacjenta, ale również o prawidłowy przebieg wszystkich elementów terapii uzależnienia. W naszej placówce istnieje możliwość skorzystania ze złożonej i wieloetapowej terapii uzależnienia. Empatyczna kadra psychoterapeutów dokłada wszelkich starań, by pacjent szybko i skutecznie pożegnał się z nałogiem. Oddziałujemy zatem nie tylko na ciało i sferę zdrowia fizycznego chorego, ale również na jego zdrowie psychiczne. Alkoholikom proponujemy detoks alkoholowy, który pomaga na zatrucie organizmu. Sprzyja przerwaniu ciągu alkoholowego i ograniczeniu dokuczliwości objawów Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. Najczęściej stanowi on pierwszy etap walki z nałogiem, gdyż umożliwia odstawienie substancji odurzającej w bezpiecznych warunkach ośrodka terapii uzależnień.

Zależnie od długości ciągów alkoholowych i ilości wypijanego alkoholu, detoksykacja trwa zwykle od 1,5 do 24 godzin. Niweluje objawy zatrucia alkoholowego, ogranicza objawy głodu alkoholowego, w tym również dokuczliwość zaburzeń psychicznych i osobowości. Ponadto poprawia funkcjonowanie układów i narządów, wpływa na poprawę równowagi wodno-elektrolitowej ustroju. Pacjent odczuwa poprawę samopoczucia, co szczególnie mocno motywuje go do kontynuowania walki ze swoim nałogiem. Do Centrum Medycznego Galmedic w Częstochowie pacjenci mogą zgłosić się w stanie upojenia alkoholowego lub po spożyciu etanolu. Przeprowadzenie zabiegu detoksykacji i oczyszczenie organizmu pacjenta następuje pod okiem specjalistów.

Kompleksowe leczenie uzależnienia

W ofercie naszej placówki, skierowanej do osób cierpiących z powodu uzależnienia, znajduje się również Esperal. To jedna z najpopularniejszych awersyjnych metod wspierania leczenia alkoholizmu. Zaszycie proponuje się zwłaszcza tym osobom, które nie mają wystarczająco silnej motywacji, by samodzielnie przerwać ciąg alkoholowy i utrzymać długotrwałą abstynencję. Esperal ma postać tabletek, które wszywa się podskórnie do ciała pacjenta. Działanie Esperalu opiera się na wywołaniu strachu przed spożywaniem alkoholu. Substancja czynna wszywki alkoholowej, czyli Disulfiram, uwalnia się stopniowo do organizmu pacjenta, czuwając na straży jego trzeźwości. W kontakcie z alkoholem etylowym prowadzi bowiem do wystąpienia objawów ciężkiego zatrucia aldehydem octowym.

Ponieważ uzależnieni obawiają się nagłych reakcji organizmu na połączenie etanolu i substancji odurzającej, powstrzymują się przed spożywaniem używki podczas terapii. Stosując wszywkę alkoholową, należy bezwzględnie powstrzymać się od spożywania alkoholu nawet w najmniejszych ilościach. Zabieg wszycia Esperalu wykonujemy w znieczuleniu miejscowym pacjenta, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny i komfortowy. Niektórzy pacjenci powtarzają zabieg zaszycia po kilku miesiącach, by stale motywować się do utrzymywania abstynencji.

Oferta dla osób nieuzależnionych

Z oferty Centrum Medycznego Galmedic w Częstochowie mogą skorzystać również ci pacjenci, którzy nie zmagają się z konsekwencjami uzależnienia od alkoholu etylowego. Liczna grupa pacjentów zgłasza się do placówki z innymi trudnościami. Należą do nich przede wszystkim znamiona i zmiany skórne, obecne na ich ciele, wzbudzające niepokój diagnostyczny. Choć wiele z nich ma łagodny charakter, zaleca się szczegółową diagnostykę ich stanu. Mogą bowiem w każdej chwili zmienić się w znamię chorobowe, stanowiące zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. W placówce oferujemy diagnostykę znamion, którą wykonuje doświadczony chirurg. Ocena charakteru znamienia pozwala następnie określić, czy u danego pacjenta istnieją rzeczywiste wskazania do jego wycięcia. Usuwanie znamion zaleca się pacjentom głównie z dwóch powodów: medycznych i kosmetycznych (estetycznych).

Wszystkim pacjentom, zarówno zmagającym się z chorobami przewlekłymi, jak i zdrowym, oferujemy kroplówki witaminowe ze starannie wyselekcjonowanym składem. Dożylna suplementacja jest najskuteczniejszym sposobem na szybkie i bezpieczne uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych w organizmie człowieka. Bez względu na stan zdrowia pacjenta lub jego aktualne potrzeby zdrowotne, z dożylnych wlewów witaminowych skorzystać może każda pełnoletnia osoba, u której nie stwierdza się przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Z możliwości dożylnej suplementacji można korzystać nawet profilaktycznie, co sprawia, że ciągle rośnie grono jej zwolenników. Substancje odżywcze docierają za pośrednictwem wenflonu bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta, co zwiększa stopień ich wchłanialności i przyspiesza działanie już na poziomie komórkowym.

Bezpieczeństwo i komfort pacjenta

W trosce o dobro i bezpieczeństwo pacjentów Centrum Medycznego Galmedic współpracujemy wyłącznie z wykwalifikowanymi i doświadczonymi lekarzami oraz innymi przedstawicielami personelu medycznego. Posługują się oni nowoczesnym i bezpiecznym sprzętem, ciągle poszerzają swoją wiedzę i zakres umiejętności, oferują pacjentom legalne i bezpieczne medykamenty. Stosowane metody i techniki terapeutyczne zawsze dobierają indywidualnie do potrzeb i predyspozycji każdego pacjenta. Zabiegi poprzedza się wizytą kwalifikacyjną, podczas której lekarz bada pacjenta i zbiera od niego niezbędne informacje w formie wywiadu medycznego. Bez względu na rodzaj usługi, na jaką pacjent się zdecydował, nigdy nie pozostaje on w placówce bez opieki i wsparcia. Personel medyczny kontroluje jego parametry życiowe i monitoruje stan na każdym etapie prowadzonego leczenia.

W Centrum Medycznym Galmedic w Częstochowie szczególny nacisk kładziemy na zachowanie atmosfery dyskrecji i intymności. To istotne głównie ze względu na fakt, że większość pacjentów zgłasza się do naszych specjalistów z dolegliwościami wzbudzającymi zakłopotanie. O wizytach pacjenta w naszej placówce nie dowie się jednak żadna niepożądana osoba – obowiązuje nas tajemnica medyczna. O stanie zdrowia każdego pacjenta informujemy wyłącznie tych, których dobrowolnie wskaże on sam.

Centrum Medyczne Galmedic
ul. Średnia 12
42-221 Częstochowa

Naszą dewizą jest indywidualne podejście do każdego Pacjenta

Świadczymy usługi w następującym zakresie

668 660 600