Usuwanie znamion

Usuwamy znamiona metodą elektrokoagulacji oraz chirurgicznie, skutecznie ograniczając ryzyko ich nawrotu.

Usuwanie znamion skórnych Częstochowa – Centrum Medyczne Galmedic

usuwanie znamion Częstochowa

 

Znamiona skórne to wszelkie nieprawidłowości, jakie widoczne są w strukturze skóry. Zwykle przybierają postać plamek, przebarwień, uwypukleń. Mogą pojawiać się wraz z biegiem lat, choć niektóre towarzyszą nam już od urodzenia. Wszystkie z nich wymagają czujności i systematycznych oględzin. Większość znamion skórnych ma charakter łagodny, co nie oznacza, że nie mogą się przekształcić w groźne dla zdrowia schorzenie. Coraz częściej z różnych względów, również profilaktycznie, zaleca się usuwanie znamion.  Zapewniamy tę usługę w Centrum Medycznym Galmedic, gdzie pacjent ma do swojej dyspozycji wykwalifikowany personel na każdym etapie świadczonej usługi. Bezpieczne i skuteczne pozbycie się większości znamion skórnych możliwe jest bowiem wyłącznie w specjalistycznych placówkach medycznych.

Gdy zaleca się pacjentowi niezwłoczne usuwanie znamion, Częstochowa stanowi dla wielu osób dogodną lokalizację ze względu na obecną tu filię Centrum Medycznego Galmedic. Zgłaszają się do nas bowiem nie tylko osoby z okolic północnej części województwa śląskiego, ale także z dużo bardziej odległych, mniejszych miejscowości, w których brak placówki zajmującej się profesjonalnym usuwaniem znamion. Oferujemy zarówno diagnostykę zmian skórnych, jak i ich leczenie. Zanim specjaliści przystąpią do wykonania zabiegu, określają charakter zmiany skórnej. Dopiero na tej podstawie możliwe staje się zastosowanie danej metody leczenia.

Usuwamy znamiona metodą elektrokoagulacji oraz chirurgicznie, skutecznie ograniczając ryzyko ich nawrotu. Metodę chirurgiczną wykorzystujemy również w przypadku czerniaka. Zajmujemy się także usuwaniem znamion z miejsc intymnych i z twarzy. Przebieg zabiegu oraz rekonwalescencja zależą przede wszystkim od ogólnego stanu zdrowia pacjenta i jego potrzeb. Jest to jednak zabieg bezpieczny i bezbolesny. Specjaliści stosują zabieg likwidacji znamion skórnych w Centrum Medycznym Galmedic w ramach procedury chirurgicznej jednego dnia. Tym samym pacjent opuszcza naszą placówkę jeszcze w dniu wycięcia zmiany. Głównie z tego względu zabieg uważany jest za mało inwazyjny. Nadal pozostaje jednak procedurą medyczną, przy której wykonaniu należy zachować środki ostrożności.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu

Usuwanie znamion Częstochowa – kłopotliwe zmiany skórne – pieprzyki, brodawki, guzy

Na ciele każdego człowieka można zauważyć wiele zmian skórnych. Najbardziej powszechne i znane są pieprzyki. Ich charakter zwykle pozostaje łagodny. Często widoczne na powierzchni skóry są ponadto brodawki, które mogą wystawać ponad jej powierzchnię i ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Najwięcej wątpliwości diagnostycznych lekarzy, a zarazem obaw wzbudzają zmiany skórne, które przybierają formę guzów. Mogą nimi być m.in. tłuszczaki, naczyniaki, włókniaki, których charakter niejednokrotnie nie jest do końca określony podczas podstawowego procesu diagnostycznego. Usuwanie naczyniaków, usuwanie włókniaków i usuwanie tłuszczaków pozwala ograniczyć ryzyko ich rozrostu i przekształcenia w zmiany chorobowe, nawet o charakterze złośliwym. Jeżeli chodzi o zakres wykonywania usługi, jaką jest usuwanie znamion, Centrum Medycznemu Galmedic zapewnia zarówno ich diagnostykę, jak i leczenie. W przypadku wątpliwości diagnostycznych, znamiona, które podejrzewa się o charakter chorobowy, usuwa się chirurgicznie w celach profilaktycznych. Wówczas możliwe staje się wykonanie badania histopatologicznego pobranego wycinka i poszerzenie diagnostyki.

Wskazania do zabiegu usuwania znamion skórnych – problem estetyczny i zdrowotny skóry

Usuwanie znamion i pieprzyków należy do działań podejmowanych z zakresu medycyny estetycznej. Ze względów estetycznych najczęściej wykonuje się usuwanie brodawek, a także usuwa się znamiona barwnikowe, stanowiące dla pacjentów defekt kosmetyczny. Na usuwanie znamion skórnych, których charakter jest łagodny, decydują się głównie pacjenci, u których lokalizacja zmian skórnych jest kłopotliwa i wstydliwa. Mogą one bowiem znajdować się na twarzy, w okolicach intymnych, plecach, karku, a nawet dłoniach. Dużo trudności w codziennym funkcjonowaniu przysparzają pacjentom również znamiona znajdujące się na linii odzieży. Zwykle to one są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne podczas wykonywania codziennych czynności. Mogą ulec skaleczeniom podczas ubierania odzieży, mycia, depilacji skóry czy nawet zakładania biżuterii. Usuwanie znamion z miejsc intymnych, twarzy czy pachwin dla doświadczonego chirurga nie jest kłopotliwe. Po zabiegu nie należy również obawiać się powstania widocznej i nieestetycznej blizny. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych zaleca się bezwzględnie wówczas, gdy istnieje choćby podejrzenie ich chorobowego charakteru. Interesuje Cię usuwanie znamion? Częstochowa to miejsce, w którym podczas wizyty konsultacyjnej w Centrum Medycznym Galmedic chirurg dokonuje oględzin znamion i weryfikuje istnienie wskazań do wykonania zabiegu. Na podstawie pozyskiwanych od pacjenta informacji ocenia, na ile niebezpieczne dla zdrowia jest dane znamię i czy należy je usunąć. Nie zawsze pieprzyk czy brodawka stanowi wyłącznie defekt plastyczny. Czasami przekształca się w zmianę nowotworową, która wraz z upływem czasu może stać się złośliwa.

Kiedy znamię staje się niebezpieczne dla zdrowia?

Usuwanie pieprzyków, usuwanie kurzajek czy nawet usuwanie powszechnej „myszki” zaleca się wówczas, gdy zmiana skórna rośnie, zmienia swój kształt, barwę, staje się asymetryczna, boli, swędzi, a nawet zaczyna krwawić. Wszystkie z tych objawów są alarmujące i powinny stać się powodem wizyty lekarskiej. Odpowiednio szybka reakcja pacjenta i skrupulatna diagnostyka pozwalają zapobiec powstawaniu nowotworu złośliwego skóry – czerniaka. Chirurgia jest jedynym sposobem na usuwanie czerniaka. Niemożliwe jest bowiem jego laserowe usunięcie ze względu na konieczność uszkodzenia jego struktury wiązką lasera.

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych bezwzględnie zalecamy każdemu choremu, zwłaszcza poddanym leczeniu onkologicznemu schorzeń skóry.

Usuwanie znamion Częstochowa – diagnostyka w gabinecie Galmedic

Diagnostyka przed usuwaniem znamion polega na uprzedniej konsultacji lekarskiej pacjenta. Wizyta poprzedza każdy zabieg usuwania zmian skórnych. Podczas konsultacji medycznej chirurg bada pacjenta i przeprowadza z nim wywiad medyczny. Wstępną diagnozę zwykle potwierdza wynik badania histopatologicznego, wykonywanego już po pobraniu zmienionej chorobowo tkanki skórnej podczas mało inwazyjnego zabiegu.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo pacjenta w Centrum Medycznym Galmedic usuwaniem znamion zajmuje się wykwalifikowany chirurg, który usuwa zmiany w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu procedura jest komfortowa i całkowicie bezbolesna.

Więcej o tym, jak pracujemy, dowiesz się w zakładce O nas.

Każdego pacjenta należy zakwalifikować do zabiegu właśnie na podstawie dokładnej diagnostyki stanu jego zdrowia. Podczas wizyty konsultacyjnej eliminuje się zatem ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby stanowić zagrożenie dla prawidłowego przebiegu usuwania znamion.

Do likwidacji zmian skórnych nie kwalifikuje się pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, cukrzycą i chorobami zakaźnymi. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do chirurgicznego usuwania znamion jest ponadto stwierdzenie aktywnej infekcji w lokalizacji pola operacyjnego. Zabieg może być również niewskazany dla osób z zakrzepicą, zatorowością, problemami z krzepliwością krwi oraz skłonnością do bliznowacenia ran.

Wizyta kwalifikacyjna – przygotowanie do wykonania usunięcia znamion

Większości chorych zaleca się chirurgiczne usuwanie znamion. Częstochowa jest miejscem, w którym zabiegowi można poddać się w bezpiecznych i komfortowych warunkach stacjonarnej placówki medycznej. Najlepszą i najskuteczniejszą metodą likwidacji zmian skórnych jest chirurgia. Usuwanie znamion za pomocą skalpela nie tylko ogranicza ryzyko ich nawrotu, ale również umożliwia wykonanie dokładnego badania pobranych wycinków w mikroskopowym powiększeniu. To szczególnie ważne dla tych, którzy na zabieg zgłaszają się, podejrzewając u siebie rozwój chorobowo zmienionych znamion. Specjalista przygotowuje pacjenta do przeprowadzenia procedury medycznej. Kwalifikuje go do zabiegu, poprzedzając go konsultacją medyczną. Podczas niej weryfikuje istnienie wskazań do likwidacji znamion oraz eliminuje ewentualne przeciwwskazania.

Usuwanie znamion Częstochowa – jak najlepiej wykonywać zabieg usuwania znamion?

Po pozytywnej kwalifikacji pacjenta do zabiegu chirurg przystępuje do przygotowania skóry do cięcia chirurgicznego. Konieczne jest bowiem jej oczyszczenie i zdezynfekowanie. Niektóre lokalizacje wymagają ponadto usunięcia włosów poprzez ich ogolenie lub depilację. Następnie chirurg stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i komfortowy. Znieczulony obszar pola operacyjnego lekarz okłada jałowymi gazami i planuje określone ruchy skalpelem, dzięki którym w całości wycina znamię skórne. W niektórych przypadkach na skórze pacjenta zaznacza tzw. linie pomocnicze, które pomagają mu prowadzić cięcie zgodnie z naturalnym kierunkiem linii kosmetycznych skóry. Znamię należy wyciąć perfekcyjnie i w jednym kawałku. W tym celu operator wykonuje pewne cięcie, używając skalpela. Zmianę skórną okala się narzędziem chirurgicznym i usuwa z podłoża wraz z marginesem zdrowych tkanek skórnych. Dzięki temu możliwe staje się zlecenie późniejszego badania pobranego wycinka.

Z wykorzystaniem chirurgii można usunąć niemal wszystkie rodzaje zmian skórnych z różnorodnych lokalizacji. Również gdy znajdują się one na twarzy, w okolicach intymnych, pachwinach, w pobliżu oczu, uszu, u osób o jasnej karnacji. W wyniku przeprowadzenia zabiegu na skórze pacjenta pozostaje niewielka i estetyczna blizna. Odpowiednia dbałość o jej stan higieniczny i kosmetyczny sprzyja również późniejszemu zmniejszeniu jej widoczności.

Usuwanie znamion Częstochowa – usługi Centrum Medycznego Galmedic – lekarze, terminy, koszt

Jak wybrać fachowca, który odpowiednio zajmie się usuwaniem znamion skórnych, ograniczając nie tylko ryzyko rozwoju groźnych schorzeń, ale również odrastania zmian? Wystarczy zainteresować się działalnością Centrum Medycznego Galmedic w Częstochowie, gdzie specjaliści oferują bogaty wybór usług medycznych, przeprowadzają wizyty konsultacyjne i kontrolne, a żaden pacjent nie zostaje tu pozostawiony bez wsparcia i pomocy. Choć w niektórych placówkach pewne zabiegi wykonuje dermatolog, w naszych przychodniach usuwanie znamion skórnych to domena doświadczonych chirurgów. Pacjent nie oczekuje długo na termin swojego zabiegu. Większość z nich możliwa jest do przeprowadzenia niemal od ręki, na co pozwala nam dostępność specjalistów i miejsc w specjalistycznych gabinetach medycznych. Koszt zabiegu uzależniony jest od preferencji i oczekiwań zainteresowanych. Istotna dla chirurga jest liczba wycinanych znamion, ich rozmiar, lokalizacja i ewentualny stopień zaawansowania ich chorobowego charakteru.

Często zadawanie pytanie

Do przeprowadzenia zabiegu istnieje kilka przeciwwskazań. Przebieg każdego z nich poprzedza się jednak konsultacją lekarską. Metodę leczenia dostosowuje się indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta

Większość znamion skórnych zaleca się usuwać chirurgicznie, czyli z użyciem skalpela.

Zwykle cały zabieg trwa kilkadziesiąt minut, do godziny.

Badanie histopatologiczne tkanek ma miejsce na prośbę pacjenta i jest dodatkowo płatne.

Usuwanie znamion jest bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Zwykle pacjent powinien zachować szczególną ostrożność przez okres 4-6 tygodni po zabiegu. Wówczas należy stosować się ściśle do zaleceń lekarza.

Tak, dzięki chirurgicznemu wycinaniu znamion możliwe staje się usunięcie nowotworu złośliwego skóry (czerniaka). To jedyna skuteczna technika jego leczenia.

Zwykle proces gojenia się rany trwa około 4 tygodni. Wówczas rana zasklepia się, tworząc estetyczną bliznę.

Znamiona skórne zawsze należy usunąć wówczas, gdy wzbudzają wątpliwości co do swojego charakteru chorobowego. Zwłaszcza gdy zmieniają wygląd, rosną, stają się asymetryczne, o nieregularnych brzegach, niepospolitym kolorze. Zaleca się również usuwanie znamion, które stanowią defekt kosmetyczny.

Zabiegu nie przeprowadza się u osób z aktywnymi infekcjami, zakrzepicą, zatorowością, zaburzeniami krzepnięcia krwi i złożonymi schorzeniami krążenia.

Znamię skórne o cechach atypowych może nadal wzrastać i przekształcać się w chorobowe. W rezultacie czasami zmienia się w nowotwór złośliwy skóry.

Chirurgiczny zabieg usuwania znamion nie jest obarczony ryzykiem nawrotu choroby. Znamię wycina się w całości, zapobiegając jego odrastaniu.

Znamię skórne nie powinno swędzieć.

Krwawienie znamienia powinno być odbierane jako objaw niepokojący. Znamiona nie powinny krwawić ani boleć.

Samoistne wchłonięcie się znamienia jest zjawiskiem niezwykle rzadkim. Większość z nich towarzyszy nam przez całe życie lub do momentu ich usunięcia.

Diagnostyką znamion skórnych zajmuje się dermatolog lub chirurg.

Tak, diagnostyką i leczeniem znamion skórnych w naszej placówce zajmują się doświadczeni chirurdzy.

W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą, który zaleci odpowiednie leczenie rosnącego znamienia.

Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Nie, usuwanie znamion skórnych wykonuje się w ramach procedury chirurgii jednego dnia. Pacjent opuszcza placówkę medyczną w tym samym dniu.

Nie, należy bezwzględnie powstrzymać się przed kąpielami w wannie, wizytami na basenie, w saunach i solarium przez czas określony przez lekarza.

Cennik usług

*cena uzależniona od wielkości zmiany, ustalana indywidualnie z pacjentem podczas konsultacji przed zabiegiem

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem i szukasz skutecznej diagnozy? Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

668 660 600